NOWE MASZYNY ODLEWNICZE – MAICOPRESSE

Firma powstała w roku 1975 - z myślą produkowaniu maszyn do odlewania ciśnieniowego - firma MAICOPRESSE zawsze starała się, poprzez dobrą współpracę z własnymi Klientami, i poprzez poszukiwanie rozwiązań we własnym biurze badań i rozwoju technicznego, przedstawiać zaawansowane propozycje, usprawniając mechanicznie i technologicznie swoje maszyny.

Obecnie MAICOPRESSE oferuje dwa podstawowe typy maszyn :

  • GK (z siłą docisku od 280 ton do 3800 ton)
  • GKL (z siłą docisku od 350 ton do 2300 ton)

GK i GKL wyróżnia się w stosunku do konkurencji, użyciem, do wykonania całości, stali kutej. Głowica przegubu jest prowadzona na 4 kolumnach, a więc w konsekwencji także przegub jest prowadzony na 4 kolumnach. Gwarantuje to większą sztywność strukturalną maszyny w czasie, w stosunku do maszyn tradycyjnych, w przypadku których przegub jest prowadzony tylko na 2 kolumnach. 

Dodatkowo maszyny mogą być wyposażone w szereg opcji. Najważniejsze z nich to :

  • Chromowane i polerowane kolumny są wykonane z prętów ze stali stopowej specjalnej. Gwinty są wykonane techniką walcowania.  W przypadku montażu dużych form odlewniczych, istnieje możliwość przewidzenia, w OPCJI, automatycznego wysuwania jednej lub dwóch kolumn górnych.
  • System blokowania automatycznego wszystkich tłoczków wyrzutników, który skraca czas montażu formy.
  • Kompensator ciśnienia azotu: butle azotu podłączone są bezpośrednio  do akumulatorów tłokowych i są wyposażone w automatyczny opatentowany system, który umożliwia utrzymywanie  ustawionej wartości ciśnienia azotu, aby uzyskać optymalne warunki pracy i powtarzalność cyklu. Umożliwia to maszynie samoregulację ciśnienia wtrysku wraz ze zmianą warunków pracy: temperatury otoczenia i ewentualnych ubytków azotu, bez konieczności ciągłej kontroli ze strony operatora.
  • Silnik elektryczny pompy hydrauliki jest całkowicie sterowany przez falownik, który zmieniając prędkość dla różnych ruchów w maszyny, umożliwia redukcję zużycia energii elektrycznej o około 40% do 50%, zachowując niezmienione osiągi i zdolności produkcyjne maszyny.   Zostaje użyta wyłącznie energia, która jest potrzebna do wykonania tego konkretnego ruchu. Przez resztę cyklu roboczego silnik wiruje z minimalną prędkością, umożliwiając, w tych warunkach, uzyskanie strat energii bliskich zeru.
  • Dzięki zastosowaniu falownika zamiast wodnego wymiennika ciepła w maszynie zainstalowano powietrzny wymiennik ciepła, który służy do chłodzenia czynnika hydraulicznego, czyniąc zbędnym zużycie zazwyczaj używanej do tego celu wody. W konsekwencji nie jest konieczne używanie chłodziarki, parowników lub jakiegokolwiek innego środka chłodzącego.  Do wszystkich wyżej wymienionych aspektów należy dodać większą trwałość pomp, czynnika chłodzącego oraz cichszą pracę maszyny w stosunku do tradycyjnych, zważywszy, że pod ciśnieniem znajduje się tylko ilość płynu niezbędna do wykonania.

W maszynach serii GKL zastosowano opatentowany system zwierania, który charakteryzuje się bardzo długim skokiem płyty ruchomej. Dla maszyny o sile zwarcia jest to np. 1900 mm przy 950 mm dla maszyn klasycznych. Maszyny serii GKL są idealne dla produkcji odlewów głębokich (takich jak np. korpusy silników elektrycznych). Uzyskanie tak długiego skoku zostało zrealizowane dzięki dźwigni kolanowej, która otwiera się „na zewnątrz” układu zwierania.

Nowością w ofercie firmy MAICO jest maszyna hybrydowa. W maszynie tej oprócz wszystkich rozwiązań maszyn GK i GKL zastosowano elektryczny mechanizm zamykania formy. To rozwiązanie pozwala na eliminację problemów związanych z rozwiązaniem hydraulicznym. Sterowanie jest dokładniejsze, umożliwia zatrzymanie w każdej pozycji, zapewnia maksymalną pewność zamknięcia formy. Sterowanie elektryczne niweluje starty energii

Do pobrania:

Link:

http://www.maicopresse.it 

 

..